We've updated our Terms of Use. You can review the changes here.

Good Kidd, S​.​M​.​A​.​L​.​L City

by Wojtek Kidd Cichoń

/
  • Streaming + Download

    Includes high-quality download in MP3, FLAC and more. Paying supporters also get unlimited streaming via the free Bandcamp app.

      name your price

     

1.
2.
Robimy Popis 02:41
3.
4.
Good Kidd 03:35
5.

about

Równo dziesięć lat temu wyszła płyta Kendricka Lamara "Good Kid, M.A.A.D City", która na stałe wpisała się w hip-hopowy kanon. Po raz pierwszy odsłuchałem ten LP po upływie kilku lat od premiery.

Bardzo długo nie chciałem nawet dotknąć tego mainstreamowego artysty, którym wszyscy wycierali sobie gęby. Jednak ta i kilka następnych płyt tego pana, wpisały się na stałe też do mojego prywatnego kanonu.

W 2019 pomyślałem "jak kiedyś będę miał, gdzie nagrywać, to nagram luźny mixtape na bitach z tej płyty i nazwę ją 'Good Kidd...' tak dla jaj". Nie wiedziałem, że aż tak poważnie do tego podejdę i spróbuję napisać kawałki, które mówią o podobnych tematach, są podobnie zarapowane i jakoś tam fonetycznie bliskie oryginałom.

Efekt ostatnich kilku(nastu?) nocy pisania i nagrywania zostawiam Wam do odsłuchu. Potraktujcie te kilka kawałków jako mój hołd złożony artyście, który kilka lat temu (i w tym roku również) pokazał mi, że z rapu można jeszcze coś ambitnego wyłuskać.

"Good Kidd, S.M.A.L.L City"
1. Backsidd Freestyle
2. Robimy Popis
3. Drzewo z Hajsem
4. Good Kidd
5. S.M.A.L.L City

credits

released October 22, 2022

Wokale i texty: Kidd
Mix i master: Haem
Okładka: Pablosz
Pomysł i inspiracja: Kendrick Lamar

license

all rights reserved

tags

about

Wojtek Kidd Cichoń Warsaw, Poland

Nazywam się Wojtek. Niektórzy mówią mi Kidd.
Jako Kidd wydałem 14 płyt pod szyldem skwer.orgwspółtworząc takie projekty muzyczne jak ddekombinacja, Międzymiastowa, Osete, Rap Addix. Piszę, nagrywam, bełkocze ze sceny od roku 2000. Od 2003 roku prezentuję swoje utwory spoken word na scenach Polski i reszty świata. ... more

contact / help

Contact Wojtek Kidd Cichoń

Streaming and
Download help

Report this album or account

If you like Wojtek Kidd Cichoń, you may also like: